Pokaż korona gór województwa łódzkiego na większej mapie

Górki Duże

wysokość 288.4 m.    wybitność 77.7 m.    izolacja 57.81 km.

położenie Wysoczyzna Bełchatowska

  Choć toponimu góry nie znalazłem na mapie wydaje się oczywiste że nazwa wioski pochodzi od góry i nie odwrotnie. Z kolei wysokość znalazłem na stronce internetowej.
 Ignorując sztuczną Górę Kamieńsk, Górki Duże to szczyt  z największą izolacją w województwie i najwyższe i najwybitniejsze wzniesienie Wysoczyzny Bełchatowskiej. Gdybyśmy jednak przy pomiarze wzięli pod uwagę sztuczną Górę  Kamieńsk to szczyt miałby 37.7 km. izolacji.
 Górki Duże zajmują 38. miejsce na liście Szczytów z Największą Izolacją w Polsce

  Trasa Udajemy się do Górek Dużych na ulicę Zielonki. Na szczycie znajduje się wysoka antena widoczna z daleka. Niestety teren jest ogrodzony z ochroniarzem. Gdy staniemy twarzą do wejścia, po naszej prawej stronie jest żwirownia. My udajemy się w lewą stronę wzdłuż ogrodzenia. Najpierw osiągamy poziomice o wysokość 286 m a później, idąc wzdłuż siatki, po przeciwległej stronie poziomice o tej samej wysokości. Stąd możemy rzucić okiem na żwirownie. Wracamy tą samą drogą.
 W czerwcu 2020 roku ponownie odwiedziłem wzniesienie. Na szczycie zastałem salę bankietową i otaczający teren pięknie zadbany do tego uprzejmi właściciele nie mieli nic przeciwko temu żebyśmy weszli na najwyższy punkt góry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz