Pokaż korona gór województwa łódzkiego na większej mapie

Wzgórze Radary

wysokość 284.11 m.    wybitność 80.9 m.    izolacja 27.79 km.

położenie Wzniesienia Łódzkie

   Na mapie, nieopodal szczytu jest toponim Dąbrowa (żadnego lasu dębowego nie widziałem, co nie znaczy że go nie wycięto). Można przypuścić że zanim postawiono przy szczycie radary mógł mieć inną nazwę. Wzgórze jest najwyższym punktem Wzniesień Łódzkich.

  W Łodzi, jadąc ulicą Brzezińską, (krajowa droga numer 72) skręcamy w ulicę Adama Hanuszkiewicza. Na końcu ulicy docieramy do skrzyżowania z ulicami Opolską i Nad Niemnem (polnymi) po naszej lewej stronie, i z drogą wyłożoną płytami po naszej prawej stronie. Tutaj najlepiej zostawić auto. Pokonujemy dalsze 30 metrów po drodze asfaltowej po czym skręcamy w prawo w następną drogę wyłożoną płytami. Po 200 metrach, tuż przed zakrętem skręcamy w lewo. Na przełaj po lesie i równolegle z ogrodzeniem. za którym są radary,  bez trudu odnajdujemy charakterystyczny punkt geodezyjny (70 m. dalej)
 w 2023 roku odwiedziłem ponownie wzniesienie. Teren otaczający słupek był bujnie zarośnięty przeplatany powalonymi drzewami co utrudnia nieco dotarcie do naszej mety. Na szczęście słupek pozostaje nienaruszony. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz